Boyun Egzersizleri

Boyun Egzersizleri

1 Ayakta dururken bir elinizi yüzünüzden 30cm uzakta ve avuç yüzünüze bakacak şekilde tutun.

 

 

 

 

 

 

2 Daha sonra vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde yüzünüzü sabit duran elinizden geriye doğru boyun kaslarınızı kullanarak uzaklaştırın. Omuzlar gergin olarak 2-3 saniye kadar bu pozisyonda kalın ve tekrar gevşeyin. Hareketi yaparken rahat nefes alıp vermeye çalışın.

 

 

 

 

 

 

3 Harekete başlamak için ayakta omuz açıklığında ve rahat bir duruş gerekir.

 

 

 

 

 

 

4 Vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde başınızı sağ omzunuzun üzerinden mümkün olduğunca yana doğru çevirin. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekleyin.

 

 

 

 

 

 

5 Başınızı gevşetin. Ancak baş başlangıç pozisyonundaki gibi tam karşıya bakacak kadar gevşetilmemelidir. Hareketi aynı yöne tekrar edin.

 

 

 

 

 

 

6 Harekete başlamak için ayakalr omuz açıklığında ve rahat bir duruş gerekir.

 

 

 

 

 

 

7 Vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde başınızı sağ omzunuzun üzerine doğru mümkün olduğunca yatırın. Bu esnada boynunuzun sol tarafındaki kaslar gerilecektir. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekledikten sonra başınızı gevşetin ve hareketi tekrarlayın.

 

 

 

 

 

 

8 Harekete başlamak için ayaklar omuz açıklığında ve rahat bir duruş gerekir.

 

 

 

 

 

 

9 Vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde başınızı geriye yüzünüz tavana bakacak şekilde yatırın. Bu esnada boynunuzun ön tarafındaki kaslar gerilecektir. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekledikten sonra başınızı gevşetin ve hareketi tekrarlayın.